خطر موتور سواری

۵ عمل خطرناکی که موتور سواران را به کام مرگ میکشاند

سالهاست که آمار بالای تصادف موتورسواران در ایران گوش به گوش میچرخد و خبر این رخداد ناگوار قلب همگان را بدرد می آورد.

موتور سواران با بی احتیاطی خود، گاها یک خانواده را داغدار و خود را مستقیم راهی دیار باقی میکنند. البته گفتنی است که در رخداد این حوادث تلخ الزاما موتور سواران مقصر و گناهکار نیستند. رانندگان خودرو ها نیز در بیشتر مواقع با بی احتیاطی، موتور سواران را به کام مرگ میکشانند…؛

خطر موتور سواری

این یک تراژدی تلخ از وضعیت کنونی میهن ماست. و اما چرا درس عبرتی از این مصیبت های خانمان سوز گرفته نمیشود؟ چرا باز هم موتور سوارانی پیدا میشوند که با کم تعقلی خود،خطر موتور سواری را با جان میخرند تمام آرزو ها و امید های آتی خود را به یکباره روانه ی گور میکنند؟

آیا غیر از این است که سالانه صد ها نفر در کشور عزیزمان با بی توجهی خود، بار خود را از این دنیا میبندند و راهی دیار دیگر میشوند؟

این یک مقدمه و آغاز بود شاید تلنگری باشد به گوش آن موتور سواری که در اتوبان ها تک چرخ میزند و نمیداند که این فقط یک حرکت نمایشی و لذتی فانی نیست بلکه فیلمنامه ایست که با لذت فانی آغاز و با مرگی دلخراش پایان می یابد و پس از این فیلم خانواده ای میماند که تا ابد داغی نهفته از عزیزانشان در دلهایشان مهر میخورد…

۵ عمل خطرناکی که موتور سواران را به کام مرگ میکشاند

۱- سبقت از سمت راست

همواره سبقت از سمت راست یکی از رایج ترین دلایل تصادفات رانندگی و بخصوص در تصادفات موتور سواران و ترسناک ترین خطر موتور سواری میباشد. طبق آئین نامه سبقت از سمت راست ممنوع میباشد مگر اینکه راننده جلویی قصد گردش به چپ را داشته باشد. عدم توجه موتور سواران به این مورد در بسیاری از تصادفات گواه این موضوع است.

۲- سرعت بالا

سرعت بالا همیشه بلای جان موتور سوار و باز هم یکی از دلایل خطر موتور سواری است. سرعت بالای موتور سواران باعث بروز تصادفات بسیار وحشتناکی میشود که در بسیاری از موارد موتور سوار جان خود را از دست میدهد. راندن موتور سیکلت با سرعت حداکثر ۶۰ کیلومتر بر ثانیه کم خظر تر به نظر میرسد.

۳- حرکات نمایشی

میزان خطرناک بودن این مورد بیشتر از سایر موارد است. انجام حرکات نمایشی، بسیار خطرناک میباشد و دلیل خیلی از تصادفات نیز همین مورد است

۴- خطر موتور سواری دز عدم توجه به چراغ راهنمایی

عبور از چراغ قرمز برای موتور سواران بسیار کاری پر خطر و وحشتناک است. همواره میبینیم کلیپ هایی که توسط دوربین های موجود در چهاراه ها ضبط گردیده و شاهد صحنه برخورد خودرو با موتور سواری که حق تقدم چراغ راهنمایی را رعایت نکرده اند.

۵- حمل بار با موتور سیکلت یا سرنشین اضافه

حمل بار زیادی با موتور سیکلت نیز یکی از دلایل تصادف موتور سواران میباشد. بار مجاز با موتور سیکلت ۲۵ کیلوگرم و با اندازه ۶۰x60x60 سانتی متر میباشد و بیش از این بسیار خطر آفرین است. همچنین سوار کردن سرنشین اضافه بر روی موتور سیکلت باعث بر هم خوردن تعادل و تصادف موتور سوار میشود.

هیچ گاه فراموش نکنید که موتور سواری به خودی خود خطر ناک نیست اگر شما این ۵ نکته ساده را رعایت کنید میزان خطرات ناشی از موتور سواری را به حد اقل خواهی رساند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ