موتور سیکلت الکترونیکی

موتور سیکلت های الکترونیکی

موتور سیکلت الکترونیکی

در عصر امروزی تنوع موتور سیکلت ها حتی از دیگر وسایل نقلیه عمومی هم بیشتر شده است. این وسایل نقلیه به علت جثه کوچک خود طرفداران منحصر به فردی دارد. همچنین به همین علت میتواند از نظر ظاهری انواع گوناگونی را داشته باشد.

در حال حاضر موتور سیکلت هایی با ویژگی الکتریکی بودن و قابلیت شارژ شدن چشم همگان را به سمت خود می کشاند. شرکت های سازنده در تلاش اند که هر کدام ویژگی منحصر به فردی را برای محصولات خود به ثبت برسانند.
ویژگی های بیان شده ممکن است در ظاهر یا در مشخصات فنی موتور سیکلتمان باشد.

شرکت BMW موتوری تولید کرده که ظاهرا شبیه موتور سیکلت بتمن است. در همین حال برخی شرکت های سازنده در تلاش اند که موتور هایی تولید کنند که تکنولوژی به روز تری داشته باشند.

شش موتورسیکلت تمام الکتریکی شگفت‌انگیز!(موتور سیکلت های الکترونیکی)

BMW Motorrad VISION NEXT 100

موتور سیکلت الکترونیکی

همانطور که پیشتر گفته شد شرکت BMW موتوری تماما شارژی و الکترونیکی تولید کرده که دارای سرعت و شتاب بالاتری نسبت به دیگر موتور ها دارد.
این موتور ها زمانی که راننده در جای خو قرار میگرد با توجه به بدنش تنظیم میشود.این موتور ها دقیقا شبیه موتور پر خاطره و نوستالژیک بتمن بوده. ظاهر و رنگ مات این موتور تاییدیه است برای به یاد آوردن موتور بتمن.
روی بدن موتور لوگوی پرطرفدار همیشگی BMW به چشم می خورد. این موتور همانند دیگر موتور های این شرکت پرطرفدار مثلثی است و پوششی کربنی همراه با آلومینیوم دارد.

این موتور به افرادی پیشنهاد میشود که از گذاشتن کلاه ایمنی فراری اند؛ چون این شرکت تضمین سلامت راننده را تا پایان سفر می دهد.این شرکت عینک های مخصوصی را جایگزین کلاه ایمنی کرده است که علاوه بر دادن ظاهری جذاب برای راننده اطلاعات مسیر را آنالیز و بررسی میکند و به راننده هشدار می دهد.

APWorks Light Rider

موتور سیکلت الکترونیکی
(موتور سیکلت های الکترونیکی)
شاید برایتان عجیب باشد که این موتور اولین موتوری است که قطعات آن توسط چاپگر ها طراحی و تولید شده اند.(مراجعه شود به این مقاله) میانگین سرعت آن ۴۸ کیلومتر بر ساعت است که تا ۸۰ کیلومتر هم خواهد رسید. ظاهری شبیه به موجودات ناشناخته فضایی دارد و وزن آن نسبت به سایر موتور سیکلت ها کم است.
تمامی قسمت های این موتور در جعبه ای تعبیه شده که این امر باعث شده ظاهری متفاوت و خارق العاده ای را این محصول به خود اختصاص دهد.
شرکت سازنده این موتور سیکلت تعداد محدودی از این موتور را تولید کرده که بسیار هم گران قیمت بوده و صرفه اقتصادی ندارد.

Honda Chopper
موتور سیکلت الکترونیکی

این محصول هنوز در حد یک ایده بوده و ممکن است شرکت هوندا آن را با نام چاپر وارد خط تولید خود کند.

تمامی قطعات موتور به چرخ ها تکیه می دهند در نتیجه موتور دارای شتاب و سرعت تعادل بالا تری نسبت به سایر موتور ها خواهد بود.
طراح این موتور تخیلی و مهیج شخصی به اسم Peter Norris بوده که در گذشته در زمینه بازی های ویدیویی فعالیت داشته.

Johammer J1

(موتور سیکلت های الکترونیکی)

یکی از گران قیمت ترین و در عین حال نایاب ترین موتور سیکلت های دنیاست که در کشور اتریش تولید شده است.
ویژگی شاخص این موتور نسبت به دیگر موتور ها داشتن باتری قوی تر و با دوام تر نسبت به سایرین است که با یک بار شارژ تا ۲۰۰ کیلومتر با خیال راحت و بدون استفاده از سوخت دیگری میتوان سفر کرد.

Voxan Wattman

موتور سیکلت الکترونیکی
(موتور سیکلت های الکترونیکی)

این موتور با تمام ویژگی های عام پسندی که دارد ولی به علت مشکلات فنی کنار گذاشته شد.
این موتور ۶ سال پیش معرفی شد که باتری قوی و سریع الشارژ داشت و در ۳۰ دقیقه شارژ میشد و تا ۱۷۸ کیلومتر با خیال راحت می توان با آن سفر کرد.
همچنین این موتور شتاب فوق العاده ای دارد که ۰ تا ۱۰۰ آن زیر ۴ ثانیه پر میشود.

Tron Lightcycle

موتور سیکلت الکترونیکی
(موتور سیکلت های الکترونیکی)

اگر فیلم ترون را دیده باشید بی شک این موتور را به یاد می آورید که از ویژگی های منحصر به فرد آن شکل بدنه و LED هایی است که روی آن قرار دارد.
این موتور بیشتر از نظر ظاهری خود را متمایز کرده و در شب به علت درار بودن نور LED توجه همه را به سمت خود جلب می کند.
با ۳۵ دقیقه شارژ این موتور میتوان ۱۶۰ کیلو متر با آن سفر کرد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ