موتور سواری

چه موقع نباید موتورسواری کرد؟

چه موقع نباید موتورسواری کرد؟

بار ها برایمان پیش آمده که هنگام موتور سواری به شرایطی بر خورد کرده ایم که آرزو داشتیم ای کاش با موتور سیکلت بیرون نمی آمدیم. در بعضی از شرایط عدم استفاده از موتور سیکلت بسیار به صرفه تر از استفاده از آن است. در ادامه با ما باشید تا به شما در این مورد بیشتر توضیح دهیم.

موتور سواری در هوای بارانی

موتور سیکلت وسیله ای با حداقل تعادل می باشد. اصطکاک چرخ های موتور سیکلت در هوای بارانی تقریبا ۷۰ درصد با جاده کاهش می یابد. زیرا سطح جاده صاف و صیقلی شده و سایش لاستیک ها روی آن به راحتی انجام میشود. اینکه هنگام خروج از منزل میبینید هوا کمی ابری و یا بارانیست باید بدانید که استفاده از وسیله ای دیگر بسیار به صرفه تر است زیرا در صورتی که زمین بخورید و یا ترمز شدید بگیرید و تصادف کنید، در بهترین شرایط باید ماه ها در منزلتان آب خنک بنوشید.

موتور سواری در هوای برفی

شدیدا توصیه میکنیم که در هوای برفی و یخبندان به هیچ عنوان موتور سواری نکنید. در هوای برفی علاوه بر اینکه شما تعادل موتور سیکلتتان را نمیتوانید نگه دارید، محدوده دید شما و دیگر رانندگان هم بسیار پایین است و در نهایت احتمال تصادف بسیار بالا میرود.

موتور سواری در هوای طوفانی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در هنگام موتور سواری وقتی خودرویی با سرعت از کنارتان عبور میکند، تعادل موتور سیکلتتان به هم میخورد. طوفان هم مثل همین موضوع میباشد. طوفان شدید قادر است به راحتی موتور سیکلتتان را از زمین کنده و به کنار جاده پرت کند و یا اگر جهت وزش باد سمت راست شما باشد درحالت بدتر به وسط جاده منتقل شده و براحتی زمین میخورید یا با وسایل نقلیه دیگر برخورد خواهید کرد.

موتور سواری با اعصاب خورد!

داشتن استرس و روان نا آرام باعث میشود که شما در حین موتور سواری نتوانید تصمیم درست را بگیرید. حفظ کردن تعادل و رانندگی بهینه با موتورسیکلت یک روان آرام و بی دغدغه میخواهد. اگر اعصابتان به قولی خورد است به هیچ عنوان پشت موتور ننشینید زیرا ممکن است خطر تصادف را بالا ببرید.

سوخت روی زاپاس!

در صورتی که سوخت موتور سیکلت تان در حالت زاپاس قرار گرفته هیچ گاه با ان مسیر های طولانی نروید بخصوص شبها. این را در نظر بگیرید که اگر موتور سیکلت تان تا مسیر پمپ بنزین سوخت تمام کند و شما را بین راه بگذارد به سختی می توانید سوخت تهیه کنید.

اینجا بخوانید: نحوه کاهش مصرف سوخت موتور سیکلت

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ