موتور سواری کودکان

۵ دلیلی که کودکتان را سوار موتور سیکلت نکنید!

موتور سیکلت! این وسیله بسیار کاربردی و در عین حال بسیار خطرناک که سالها جان بسیاری از هم وطنانمان را در اثر بی احتیاطی میگیرد.

همانطور که در مقاله ایمنی در موتور سواری پیشتر شرح دادیم، اگر شما مسائل ایمنی را در هنگام رانندگی با موتور سیکلت رعایت نکنید ممکن است عواقب بسیار فاجعه باری را برای خود رقم بزنید.

اگز شما هم از آن دسته موتور سوارانی هستید که خیلی دوست دارید خانواده خودتان را با موتور سیکلت خود به تفریح برده و از خودرو استفاده زیادی نکنید ما امروز اینجاییم تا به شما ۵ دلیل قانع کننده بدهیم که کارتان بسیار اشتباه است.

در  اینجا ۵ دلیل آورده ایم که شما نباید کودکان خود را با موتور سیکلت جابجا کنید.

احتمال تصادف حتی در بهترین حالت

شما هرچقدر هم که راننده خوبی باشید، باز هم احتمالات بسیار زیادی برای تصادف شما در حین موتور سواری وجود دارد. هر چقدر هم که مسائل ایمنی را رعایت کنید، باز هم ممکن است یک نفر با سرعت بسیار بالا از پشت سر به موتور سیکلت شما برخورد کرده و شما را نقش بر زمین کند!

در حین تصادفات رانندگی، بسته به پوزیشن و نوع تصادف، شما ممکن است جان سالم بدر ببرید، زیرا قطعا یک انسان بالغ هستید و بدنی به نسبت قویتر از کودکان دارید. اما آیا فکر کرده اید اگر ضربه ای که به شما خورد، به کودک زیر ۷ سالتان میخورد چه میشد؟

اصلا به این فکر کرده اید که حتی ۱ درصد اگر جان فرزندتان در خطر باشد، اگر تمام دنیا را به شما بدهند دیگر آسیبی که به فرزندتان میرسد را جبران کرد؟ پس قبل از اینکه اقدام به سوار کردن کودکان بر موتور سیکلت کنید به این موضوع بیندیشید که جان او را به خطر خواهید انداخت و اگر خدایی نا کرده بلایی به سر فرزند دلبندتان بیاید هیچگاه خودتان را نخواهی بخشید

در موتور سیکلت جایی برای کودکان نیست

خیلی وقتها در کوچه و خیابان میبینیم که کودکان خود را روی باک موتور سیکلت میگذارند! بعد به او میگویند فرمان را محکم بگیر! کاملا واضح است کودک نمیتواند فرمان را به قدرتی که شما گرفته اید بگیرد! مگر دستان او چقدر قدرت دارند؟ و یا او آیا میتواند در حین ترمز های شدید خود را در حالت معمولی نگهدارد؟

دیگری، فرزندش را پشت سرش قرار داده و به وی میگوید کمر مرا محکم بگیر! خب آدم عاقل مگر دست یک کودک چقد میتواند شما را محکم بگیرد تا در سر پیچ ها از موتور سیکلت به طرفین پرت نشود؟

دیگری را میبینیم که کودک خود را بین خود و همسرش قرار میدهد و چه بدتر! زیرا  در این صورت هم همسر و هم فرزندش در معرض خطر است زیرا سوار کردن سرنشین بیش از ۱ نفر بر موتور سیکلت امری بسیار خطر ناک است و تعادل موتور سیکلت را بسیار پایین می آورد!

اثر بسیار بد سرما بر کودکان در حین موتور سواری

هر چه سن از متوسط به پایین باشد احتمال بروز بیماری ها در بدن انسان بیشتر است. یکی از شایعترین بیماری ها که در اثر سرما به سر یا پیشانی افراد بوجود می آید سینوزیت است. کودکان بدلیل پوست و استخوان بندی نازکتر بیشتر در مرض سینوزیت هستند.

هیچگاه کودکتان را با موتور سواری در سرما در معرض سینوزیت قرار ندهید! زیرا دیگر به این زودی ها خوب بشو نیست!

گیر کردن پای کودک در پره های موتور سیکلت

خود من شاهد این اتفاق تلخ بودم. کودک بدلیل اینکه پاهای کوچکتری دارد، در بسیاری از موارد پاهایش به جاپایی نمیرسد و ممکن است بدلیل بازیگوشی و تکان دادن پاهای وی در پره موتور سیکلت گیر کرده و فاجعه ای دردناک رخ دهد.

برخورد پاهای کودک به اگزوز داغ و یا انجین

متاسفانه بنده بازهم شاهد این اتفاق ناگوار بوده ام. همانطور که میدانید، انجین موتور سیکلت پس از مدتی که کار میکند درجه حرارت بالایی را به خود میگیرد. همچنین اگزوز موتور سیکلت هم چون دود داغ را از خود عبور میدهد، حرارت پوسته آن بالا رفته و در صورت برخورد بدن انسان، آن را به کلی میسوزاند. بار ها شاهد سوختگی در اثر برخورد به انجین و اگزوز بوده ام و امیدوارم که با رعایت نکات ایمنی شما شاهد این صحنه دلخراش نباشید.

فرزند دلبندتان که از جانتان برایتان عزیز تر است گلیست که خداوند آن را به شما هدیه داده و شما نسبت به او تعهد دارید و باید از او مراقبت کنید. هیچگاه با سوار کردن کودکان بر موتور سیکلت جان او را به خطر نیندازید!

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ