خرید موتور سیکلت دست دوم

۶ نکته ای که هنگام خرید موتور سیکلت دست دوم باید بدانید!

خرید موتور سیکلت دست دوم یکی از خرید هاییست که شما باید در آن نهایت دقت را داشته باشید. در مجموع خرید یک کالای دست دوم نیازمند نکاتیست که شما قبل از خرید آن باید بدانید. اینکه موتور سیکلتی که برای خرید انتخاب میکنید باید دارای چه ویژگی هایی باشد خیلی مسئله مهم و ضروری است.

خرید موتور سیکلت دست دوم در بازار تهران شاید کار را کمی سخت تر کند. وجود کلاهبرداران حرفه ای در این زمینه کار خرید موتور سیکلت دست دوم را سخت تر میکند. اطمینان از سلامت قطعات موتور سیکلت شاید در وحله اول کار سختی باشد اما اگر نکاتی را در این رابطه بدانید شاید به راحتی بتوانید موتور سیکلت دست دوم خوبی را برای خود تهیه کنید.

سند و مدارک موتور سیکلت را چک کنید!

قبل از اینکه اقدام به خریدن موتور سیکلت و پرداخت وجه کالا کنید ابتدا مطمئن شوید که اوراق و مدارک موتور سیکلت شما تکمیل و بدون نقص باشند. موتور سیکلتی که خریداری کنید باید شامل مدارک زیر باشد:

  1. سند موتور سیکلت
  2. کارت موتور سیکلت
  3. بیمه موتور سیکلت
  4. فاکتور فروش کارخانه (سند کمپانی)

پس از اینکه اطمینان حاصل کردید که موتور سیکلت دارای مدارک بالا هست، باید اطمینان حاصل کنید که مدارک با موتور سیکلت همخوانی داشته باشد و همچنین از اصالت مدارک نیز اطمینان حاصل کنید.

سلامت انجین موتور سیکلت را بسنجید!

مراقب صداهای اضافی انجین باشید! وجود صداهای زیادی یعنی اینکه انجین موتور سیکلت شما دارای نقص میباشد. موتور سیکلت را روشن کنید و گاز را محکم بگیرید و چند ثانیه نگهدارید؛ اگر از اگزوز دود مشاهده کردید یعنی اینکه موتور سیکلت دارای روغن سوزی است که بسته به مدل موتور سیکلت هزینه بسیاری را باید صرف روغن سوزی آن بکنید.

سلامتی دنده و گیربکس را تست کنید!

در هنگام خرید موتور سیکلت دست دوم باید از سلامت دنده و گیربکس موتور سیکلت نیز اطمینان حاصل کنید. موتور سیکلت دست دوم را روشن کرده و راه بیفتید! در سرعت های مختلف دنده مناسب را جا بزنید. اگر دنده خوب جا نرفت و یا خیلی راحت جا رفت این یعنی موتور سیکلت دست دوم ارزش خریدن ندارد. سعی کنید این را به فروشنده بفهمانید که یا هزینه تعمیر را متحمل شود یا از خرید آن صرف نظر کنید.

از سلامت قسمت های برقی موتور سیکلت اطمینان حاصل کنید!

تمامی قسمت های برقی از جمله استارت موتور سیکلت، چراغ جلو و چراغ عقب، راهنماها، بوق و چراغ ترمز و باطری را تست کنید. وچود خرابی در سیستم برقی موتور سیکلت هزینه های بسیاری را برای شما خواهد داشت.

سلامت کاربراتور و یا انژکتور موتور سیکلت را تست نمایید!

سیستم کاربراتور و یا انژکتور موتور سیکلت دست دوم بسیار حائز اهمیت است. اینکه موتور در حالتی که روشن است گازش کم و زیاد نشود و یا اینکه خود بخود خاموش نشود نشان از سلامت کاربراتور و یا انژکتور و سیستم سوخت رسانی موتور سیکلت دست دوم دارد.

سلامت ظاهری موتور سیکلت را در نظر داشته باشید!

اینکه ظاهر موتور سیکلت شما در سلامت کامل به سر ببرد نیز بسیار مسئله مهمیست. لاستیک های سالم، عدم شکستگی قسمت های پلاستیکی و فلزی و سلامت بدنه موتور سیکلت را هم در نظر بگیرید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ