راهنمای خرید موتور سیکلت

راهنمای خرید موتور سیکلت

از زمانی که انسان ها فن آوری را به خدمت درآوردند زندگی شکل تازه ای به خود گرفت و روز به روز نگرش آدمی به زندگی نیز دگرگون شد.

با وارد شدن وسایل نقلیه موتوری به چرخه مردم نیز علاقه مند شدند تا رفت و آمدهای خود را با این ابزارهای نوین انجام دهند. یکی از این ابزارها که دلایل بسیاری برای خریدش وجود داشت موتور سیکلت است. وسیله ای که هم ارزان بود و هم کم خرج که در جاده های باریک و سخت گذر نیز به کار می آمد و مصرف سوخت بسیار کمتری نسبت به خودروهایی داشت که برای برآورده کردن بسیاری از نیازها کارآمد نبودند و برای هر بار سوار و پیاده شدن به آن ها باید پیش از هر چیز به فکر جای پارک بودیم که روز به روز هم از تعداد آن کاسته می شود.

راهنمای خرید موتور سیکلت

اما برای خرید یک موتور سیکلت خوب چه کارهایی باید کرد و چه چیزهایی را باید بدانیم.ر اهنمای خرید موتور سیکلت به شما کمک می کند تا از میان انبوه پیشنهاد هایی که در بازارهای مجازی و فیزیکی با آن روبرو می شوید گزینه ی درستی را گزینش کنید. از آنجا که دیگر مانند گذشته فروشندگان انگشت شمار نیستند که همه برای خریداران شناخته شده باشند بلکه با رشد صنعت به ویژه در کشوری مانند چین برندهای بسیاری هستند که موتور سیکلت را با مشخصه های فنی متفاوت ارائه می کنند.

راهنمای خرید موتور سیکلت به ویژه برای کسانی که هیچ سررشته ی فنی از این مهم ندارند بسیار مهم تر جلوه می کند. شما هنگام خرید موتور سیکلت باید بدانید چه ویژگی های فنی برای شما مدنظر است چون هر موتور سیکلت توان فنی و شتاب متفاوتی دارد و تنها نباید به قیمت آن توجه کرد. چون وزن شما و کاری که قرار است این وسیله برای شما انجام دهد.

راهنمای خرید موتور سیکلت
 • هرگز سراغ برندهای متفرقه نروید چون ممکن است دارای کارت ضمانت و خدمات پس از فروش نباشد و این در بلند مدت دردسرساز است.
 • نکته ی دیگر این است که لوازم یدکی موتور سیکلت باید در بازار وجود داشته باشد وگرنه یک خرید ناموفق را تربه خواهید کرد به ویژه این روزها که بازار مملو از یدکی های بی کیفیت و چینی است که هیچ تضمینی برای بازدهی مناسب آنها وجود ندارد.
 • موتوری را بخرید که به درد محیط و آب و هوا و جاده هایی که شما باید در آن رفت و آمد کنید می خورد.
 • این روزها که موتور به جز وسیله ای برای رساندن افراد به سرکار نیز کارکرد دارد و در شهرهای بزرگ و کوچک به عنوان درآمد زا به کار می آید، هنگام خرید آن باید مطمئن شوید که آیا می تواند زیر فشار کاری شما دوام بیاورد.
 • آیا مصرف سوخت مناسبی دارد و ناچار نمی شوید که بخش بزرگی از آنچه را که در می آورید خرج سوخت کنید.
 • با بهره بردن از راهنمای خرید موتور سیکلت دیگر هرگز رفتار کسانی نمی شوید که تنها می خواهند کالای خود را به فروش برسانند و با وارد کردن موتور سیکلت های درجه چند هم سبب افزایش سوخت می شوند و هم هوا را آلوده می کنند که هر دو هزینه های سرسام آوری را به فرد و جامعه تحمیل می کند. پس پیش از خرید موتور سیکلت حتما از راهنمای خرید موتور سیکلت بهره ببرید و آن را به صورت کامل مطالعه کنید.

  اشتراک گذاری

  اشتراک گذاری در facebook
  اشتراک گذاری در twitter
  اشتراک گذاری در linkedin
  اشتراک گذاری در reddit
  کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ