مکمل سوخت موتور سیکلت

آنچه که باید در مورد مکمل سوخت موتور سیکلت بدانید

مکمل سوخت موتور سیکلت چیست؟

مکمل سوخت موتور سیکلت یک مایع اشتعال پذیر است که معمولا در پمپ بنزین ها به وفور یافت میشود. این مایعات پر فروش، به منظور بهبود عملکرد انجین موتور سیکلت و خودرو استفاده میشوند.

متاسفانه وجود مقادیر بالای سرب در بنزین معمولی، پس از مدتی باعث فرسودگی سیستم سوخت رسانی موتور سیکلت میشود. برای مثال وقتی شما شیر بنزین موتور سیکلت خود را برای تمیز کردن باز میکنید، همواره مقداری آلودگی در توری آن میبینید و سعی میکنید که آن ها را تخلیه کنید. مکمل سوخت در واقع کارش خنثی کردن سرب بنزین و به نوعی وظیفه تصفیه سیستم سوخت رسانی موتور سیکلت است.

 

مکمل سوخت

 

همانطور که در مقاله نحوه تنظیم کاربراتور موتور سیکلت برای شما شرح داده شد، کاربراتور موتور سیکلت پس از مدتی معمولا از طرق مختلف خراب میشود و شما بایستی آن را تعمیر و یا تعویض کنید. همانطور که در مقاله نحوه شستشوی کاربراتور موتور سیکلت اشاره شد، عمدتا گرد و غبار، ذرات زنگ زدگی باک و براده های بسیار ریز فلز باعث خرابی کاربراتور موتور سیکلت شما میشوند. مکمل سوخت موتور سیکلت اینجاست تا در افزایش عمر کاربراتور و سایر اجزای انجین موتور سیکلت به شما کمک کند.

 

 

البته سیستم های جدید سوخت رسانی موتور سیکلت یعنی سیستم انژکتوری، مشکلات سابق را کمتر تجربه میکند. اما باز هم استفاده از مکمل سوخت برای موتور سیکلت های انژکتوری هم پیشنهاد میشود.

همچنین بخوانید: موتور سیکلت انژکتوری بهتر است یا کاربراتوری؟ 

مکمل

 

مزایای استفاده از مکمل سوخت موتور سیکلت

اینکه مکمل سوخت موتور سیکلت را از برند معتبری خریداری کنید اهمیت ویژه ای دارد. زیرا مکمل تقلبی هم کم نیست. انواع مکمل سوخت موتور سیکلت با یک گشت و گذار ساده در اینترنت قابل خریداری هستند. بعضی از مکمل ها قابلیت های بسیاری دارند که در زیر برای شما بر شمرده ایم؛

  • بهبود سوخت رسانی در سیستم های کاربرات و انژکتور
  • حذف آب و رطوبت از سیستم سوخت رسانی موتور سیکلت
  • تصفیه و از بین بردن رسوب و آلودگی از سیستم سوخت رسانی موتور سیکلت
  • احتراق شدید تر و در نتیجه سرعت و قدرت بالاتر موتور سیکلت
  • کاهش مصرف سوخت موتور سیکلت 
  • افزایش پایداری سوخت (جلوگیری از تبخیر بیجا)
  • جلوگیری از یخ زدگی سوخت در فصل سرما

البته باید توجه کنید که یک مکمل سوخت موتور سیکلت ممکن است همه مزایای فوق را نداشته باشد.

 

 

مکمل سوخت یا بنزین سوپر

تولید کننده های فراورده های نفتی علاوه بر بنزین معمولی، بنزین بدون سرب یا همان بنزین سوپر را هم طراحی کرده اند. وجود مقدار کم سرب در بنزین سوپر باعث میشود که سوخت رسانی در موتور سیکلت شما بهینه تر شود و تصفیه قطعی سیستم سوخت رسانی موتور سیکلت شما را به همراه داشته باشد. البته باید گفت که بنزین سوپر با قیمت بالاتری نسبت به بنزین معمولی به فروش میرسد.

با توجه به وجود انواع مکمل های سوخت تقلبی در بازار ایران، و مشکل در تشخیص مکمل سوخت اصلی با تقلبی، و علاوه بر این مطمئن بودن بنزین بدون سرب موجود در پمپ بنزین ها، قطعا استفاده از بنزین سوپر پیشنهاد میشود.

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ