دیر روشن شدن موتور سیکلت

دیر روشن شدن موتور سیکلت چه دلایلی دارد؟

 

دیر روشن شدن موتور سیکلت یکی از رایج ترین مشکلات موتور سواران میباشد. گاها پیش می آید که موتور سیکلت شما با چندین هندل هم روشن نمیشود و شما محبور میشوید با کمک گیری از ساسات موتور سیکلت، و با سختی فراوان موتور سیکلت خود را روشن نمائید.این مشکل زمانی بوحود می آید که یا هوا بسیار سرد است و انجین موتور سیکلت در معرض سرما قرار گرفته باشد و یا اینکه مشکلی در قطعات موتور سیکلت شما بوجود آمده باشد.

در اینجا ما عمده ترین دلایلی که باعث دیر روشن شدن موتور سیکلت شما میشوند را بیان میکنیم؛

۱-  سردی هوا

سردی هوا یکی از دلایل اصلی دیر روشن شدن موتور سیکلت میباشد. وقتی دمای هوا پایین می آید، عمل احتراق به سختی اتفاق می افتد و شمع نمیتواند ترکیب سوخت و هوا را مشتعل کند.

بهترین راه برای روشن کردن موتور سیکلت یخ زده این است که سعی کنید در هوای سرد، شب ها انجین موتور سیکلت خود را با یک تکه پتو یا پشم زخیم بپوشانید تا حد اقل سرما را دریافت کند.

برای روشن کردن موتور سیکلت یخ زده ابتد ا سعی کنید کمی آب گرم روی انجین بریزید تا دمای آن به حالت نرمال برگردد و سپس با کمک ساسات موتور سیکلت خود را روشن نمائید و بگذارید حداقل ۱۰ دقیقه کار کند و سپس اقدام به رانندگی کنید.

۲- خرابی شمع

شمع موتور سیکلت  وظیفه ایجاد جرقه و احتراق در انجین موتور سیکلت را بر عهده دارد. خرابی و یا ضعیف شدن شمع موتور سیکلت باعث میشود که عمل احتراق بدرستی انجام نشود. سعی کنید شمع خود را چک نمایید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید؛

همچنین بخوانید:شمع موتور سیکلت خود را چه زمانی تعویض کنیم؟

۳- خرابی چپغی (سرشمع)

سر شمع وظیفه رساندن جریان برق شمع را برعهده دارد. خیلی وقت ها عدم اتصال سرشمع به شمع باعث میشود که احتراق به درستی صورت نگیرد. میتوانید برای اطمینان از خرابی سر شمع، آن را جدا کردن و سیم لخت را به شمع وصل کنید و مجددا هندل و یا استارت بزنید.

۴- تنظیم نبودن کاربراتور

زمانی که پیچ هوای کاربراتور تنظیم نشده باشد، عمل مخلوط شدن سوخت و هوا بدرستی انجام نمیشود و در نتیجه موتور به سختی روشن میشود.

همچنین بخوانید:نحوه تنظیم کاربراتور موتور سیکلت

۵- ضعیف شدن باطری موتور سیکلت

اگر باطری موتور سیکلت شما فرسوده شده باشد عمل روشن شدن موتور سیکلت کمی اذیت کننده میشود. سعی کنید باتری فرسود ه خود را با یک باطری نو تعویض کنید و مجددا تست نمائید.

۶- خرابی ساسات

ساسات موتور سیکلت یکی از اجزاییست که خیلی کم خراب میشود اما در صورت خرابی باعث میشود موتور سیکلت شما به سختی روشن شود. سعی کنید با مراجعه به تعمیرگاه از سالم بودن ساسات موتور سیکلت خود اطمینان حاصل نمائید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ