آشنایی با موتور سیکلت

زنجیر موتورسیکلت و همه چیز در مورد آن

ژنجیر موتورسیکلت

یکی از حیاتی ترین عناصر در موتورسیکلت ها استفاده از زنجیر موتورسیکلت خواهد بود . اما زنجیر موتورسیکلت چیست و در کجا قرار می گیرد؟

زنجیر دارای متریال فلزی می باشد که این متریال سبب ایجاد مقاومت بسیار بالا در این نوع از زنجیر ها خواهد شد. وظیفه ی این زنجیر انتقال نیرو می باشد.این انتقال نیروی محرکه سبب ایجاد نیرو در چرخ عقب خواهد شد. می توان گفت این زنجیر به عنوان بک رابط بسیار مهم عمل خواهد نمود. در صورتی که این زنجیر وجود نداشته باشد و یا از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد ،موتورسیکلت شما حتما با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو خواهد شد. این زنجیر دارای تعداد بسیار زیادی بست های لولایی شکل هستند که به صورت بسیار محکمی به یکدیگر متصل گشته اند. از حرکت این بست ها بر روی دنده ، زنجیر این موتور نیرو را انتقال داده و موجب حرکت موتورسیکلت خواهند شد.

 

ژنجیر موتورسیکلت

نقش زنجیر موتورسیکلت 

نقش زنجیر موتورسیکلت یک نقش بسیار اساسی خواهد بود. به نوعی می توان بیان کرد که زنجیرها یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده ی موتورسیکلت ها خواهند بود. اگر زنجیر در موتورسیکلت از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد ،موتورسیکلت دچار مشکلات بسیار مهمی خواهد شد. از این رو کیفیت در نقش زنجیر موتورسیکلت بسیار حائز اهمیت خواهد بود. با برخورداری از کیفیت و مرغوبیت بالا در این قطعات شما می توانید با اطمینان کامل از موتورسیکلت خود استفاده نمایید.

به دلیل انتقال نیرو از چرخ جلو که انجین در آنجا نصب می باشد به چرخ عقب ، این زنجیرها باید از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار باشند. امروزه بازار موتورها با توجه به پیشرفت تکنولوژی دارای انواع بسیار زیادی خواهند بود. اما استفاده از زنجیر در بسیاری از آنها رواج داشته است. اما سوال اینجاست که نحوه عملکرد زنجیر موتورسیکلت چگونه می باشد ؟

همانطور که گفته شد ،در دنیای موتورسیکلت ها امروزه شاهد انواع بسیار زیادی از موتورها خواهیم بود. اما اصلی ترین نقش زنجیر موتورسیکلت انتقال نیرو و قدرت از جلوی موتورسیکلت به سمت عقب آن خواهد بود. نیروی اصلی که این زنجیر دریافت می نماید از قسمت جلویی موتورسیکلت خواهد بود. نقش زنجیر موتورسیکلت زمانی بسیار پررنگ خواهد بود که از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بهتر است برای بهره بردن از عملکرد این زنجیرها در موتورسیکلت ،اقدام به سرویس آنها نمایید. البته نحوه ی خرید این نوع از زنجیرها نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

شما با خرید کالای مرغوب می توانید تا مدت ها از عملکرد آن اطمینان داشته باشید. برای اینکه زنجیرها بتوانند نقش خود را به بهترین نحو به سرانجام برسانند، باید قدرت کافی داشته باشند. این قدرت نیز از نحوه ی نصب این زنجیرها کسب خواهد شد. از این رو بهتر است در نصب نمودن آنها دقت لازم را بکار ببندید.

ژنجیر موتورسیکلت

تولید زنجیر موتورسیکلت در ایران

یکی از موارد بسیار مهم در تولید موتورسیکلت ها استفاده از زنجیر چرخ های مناسب خواهد بود. تولید زنجیر موتورسیکلت در ایران صنعت نوپایی می باشد که با توجه به تحریم ها و بسیاری از موارد دیگر می توان گفت بسیار ایده آل و منحصر به فرد خواهد بود .استفاده از فلزات بسیار محکم برای تهیه این نوع از زنجیرها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. برای تولید زنجیر موتورسیکلت در ایران باید عوامل بسیار زیادی را در نظر داشت تا بتوان این تولیدات را به بهترین نحو ممکن به سرانجام رساند.

عوامل تاثیرگذار در تولید زنجیر موتورسیکلت در ایران 

از مهمترین عوامل که در تولید زنجیر موتورسیکلت در ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهند بود، برخورداری از استاندارد می باشد. کیفیت و دوام زنجیر موتورسیکلت می تواند بر روی تاییدیه ی سازمان استاندارد بسیار موثر باشد . دقت در تولید و استفاده از مواد اولیه ی مرغوب و مناسب یکی از اهداف اصلی تولید کنندگان این زنجیرها خواهند بود. تولیدات این زنجیرها در کشور ایران دارای ویژگی های خاص و ایده آلی می باشد که بسیاری از افراد را برای خرید این زنجیرها ترغیب خواهد نمود. تولید زنجیر موتورسیکلت در ایران با استفاده از بهترین آلیاژهای فولاد صورت خواهد پذیرفت . فرسودگی و همچنین سایش در این زنجیرها صورت نخواهد پذیرفت . همچنین با توجه به کیفیت بسیار بالا در این تولیدات می توان گفت که آنها از دوام بسیار بالا و همچنین طول عمر نسبتا زیادی برخوردار خواهند بود. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تولید زنجیر موتورسیکلت در ایران ، قیمت مناسب این محصول خواهد بود. با توجه به ویژگی های ایده آل و خاص این محصول و همچنین قیمت مناسب آن ،اغلب افراد توانایی خرید این تولیدات داخلی را خواهند داشت. استفاده از فناوری های جدید و همچنین به روز رسانی اطلاعات ،یکی از روشهایی می باشد که اغلب تولید کنندگان این زنجیرها از آن پیروی می نمایند.

 

ژنجیر موتورسیکلت

نگهداری زنجیر موتور سیکلت

یکی از عوامل بسیار مهم در عملکرد زنجیر موتورسیکلت ، نگهداری زنجیر موتور سیکلت خواهد بود. به دلیل اینکه بیشتر موتورهای موجود از زنجیرها به عنوان انتقال قدرت استفاده می نمایند از این رو این زنجیرها بیشتر مورد خوردگی ، اصطکاک، آلودگی و … قرار خواهند گرفت. در بسیاری از موارد نیز این زنجیرها دچار خوردگی شده و نیاز اساسی به سرویس کامل و در برخی از مواقع نیاز به تعویض خواهند داشت. در برخی از مواقع جنس تولید این زنجیرها به گونه ای می باشد که از نگهداری زنجیر موتور سیکلت به میزان بسیار بالایی برخوردار خواهند بود. در برخی از مواقع نیز این نگهداری بسیار کمتر خواهد بود. البته این نگهداری به استفاده از موتورسیکلت نیز بستگی خواهد داشت. استفاده از موتورسیکلت ها در جاده های خاکی ،تصادفات و … می تواند بر روی این زنجیرها بسیار اثر گذار باشند.

موارد موثر در نگهداری زنجیر موتور سیکلت

یکی از راههای نگهداری زنجیر موتور سیکلت تمیز نگه داشتن آن خواهد بود. بهتر است برای اینکه از زنجیر سالمی بهره مند گردید، همواره زنجیر خود را تمیز نگه دارید. بهتر است هر چند وقت یکبار برای تمیز نمودن این زنجیرها اقدام نمایید تا با مشاهده ی عیب ها و ایرادهای زنجیر، قبل از اتفاقات ناخوشایند، آنها را برطرف نمایید. اگر شما از روغن کاری مناسب و منظمی برای زنجیرها استفاده کنید، می توانید با فرسایش و همچنین از بین رفتن زنجیر به دلیل خوردگی و زنگ زدگی مقابله نمایید. یکی دیگر از راه های نگهداری زنجیر موتور سیکلت بررسی نحوه ی قرار گیری زنجیر بر روی دندانه ها خواهد بود. اگر شما توانستید تکه ی کوچکی از زنجیر را از دندانه ها فاصله داده به گونه ای که نور از این فاصله عبور نماید، باید مطلع شوید که زنجیر شما دچار آسیب دیدگی شده است و بهتر است برای رفع این مشکل برآیید.

خرید زنجیر موتورسیکلت

در خرید زنجیر موتورسیکلت باید به موارد بسیار زیادی دقت نمایید .یکی از مهمترین عوامل در خرید این زنجیرها دقت در کیفیت و مقاومت این محصول خواهد بود. زنجیرها به دلیل تنوع بسیار زیاد دارای مقاومت های متفاوتی می باشند. شما می توانید با در نظر گرفتن بهترین مورد از زنجیرها از کیفیت و همچنین مقاومت بسیار بالای آن اطمینان داشته باشید. البته خرید این زنجیرها در پی نگهداری مناسب از این زنجیرها می تواند نتایج بسیار مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد. برای اینکه از عملکرد مطلوب زنجیرها کمال رضایت را داشته باشید، بهتر است از روغن کاری آنها غافل نگردید. جنس محکم و مناسب این زنجیرها سبب می شود که در هنگام تنظیم کردن آن ،از گسستگی زنجیر موتورسیکلت جلوگیری به عمل آید. یکی از راه های خرید بسیار مناسب و ایده آل این زنجیر ها ،خرید اینترنتی این محصولات خواهد بود. شما با توجه به ویژگی های مناسب، تنوع بسیار بالا و همچنین قیمت بسیار مناسب می توانید اقدام به خرید این محصول نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *